تبلیغات
دكتر عبدالهی متخصص اطفال - آسم و آلرژی در کودکان
 
دكتر عبدالهی متخصص اطفال
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : مرتضی عبدالهی
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

آلرژی در کودکان شیوع خیلی بالایی دارد و اغلب تا زمان تشخیص بارها و بارها با سرماخوردگی اشتباه میشود

 

¨ تعریف آلرژی یا حساسیت:.نوعی واکنش بیش از حد بدن به مواد حساسیت زای محیط است که باعث علایمی مانند سرفه .عطسه آبریزش بینی.خارش پوست .کهیر. قرمزی چشم میشود

¨ شیوع:در جوامع مختلف متفاوت است ولی بطور کلی میتوان گفت شیوع بسیار بالایی دارد بطوری که همه افراد جامعه علایم آلرژی را تجربه کرده اند هر چند کوتاه مدت و مقطعی.

¨ علایم:از سرفه و عطسه و آبریزش بینی تا علایم پوستی و خارش و کهیر و حتی دل درد را میتوان به آلرژی نسبت داد ولی ما در این جزوه فقط علایم تنفسی را توضیح میدهیم.

چه موادی باعث آلرژی میشوند

بطور کلی هر ماده ای میتواند سبب آلرژی شود و ذکر آن در یک جزوه یک صفحه ای غیر ممکن است و از طرفی خود فرد و خانواده پس از مدتی به تجربه میتواند ماده ای که سبب حساسیت و آلرژی در وی میشود را شناسایی کند(مثلا خودش می فهمد که به دنبال تماس با دود سیگار دچار حمله سرفه میشود)و ما اینجا فقط به ذکر مواد شایعتر میپردازیم.

بطور کلی موادی که باعث حساسیت یا آلرژی میشوند از سه راه کلی تماس با پوست(به علت علایم تنفسی نا شایعتر در این جزوه توضیح داده نمیشود)و تماس از راه تنفس(استنشاقی) و ورود همراه با غذا. وارد بدن میشوند.

¨ آلرژی های استنشاقی(تنفسی)

-عده ای از این مواد حساسیت زا فصلی هستند و در فصول خاص بیشتر علایم ایجاد میکنند(بیشتر فروردین تا نیمه خرداد)و علت اصلی آن هم گرده افشانی گلها و گیاهان است.این افراد در سه ماهه اول سال دچار سرفه و عطسه و آبریزش مکرربینی هستند و اغلب خودشان متوجه شده اند که روزهایی که با گل و گیاه در بهار تماس دارند علایمشان بیشتر است.این کودکان نباید در منزل (داخل آپارتمان )گل طبیعی داشته باشند و تماس با گل و گیاه خصوصا در سه ماهه اول سال باید حد اقل باشد و در صورت ضرورت ماسک استفاده کنند.

—بعضی از مواد حساسیت زا در تمام سال هستند و ارتباطی با فصل ندارند . ازجمله شایعترین آنها میتوان به دود سیگار اشاره کرد.در حساسیت به دود سیگار حتما لازم نیست که خود کودک سیگار بکشد .بلکه والدین سیگاری حتی اگر داخل منزل و در حضور کودک هم سیگار نکشند .باز هم سبب علایم سرفه مزمن در کودک میشوند.(نه تنها منصفانه نیست بلکه حتی یک ظلم بزرگ است که کودک در لذت کشیدن سیگار والدین هیچگونه مشارکتی ندارد ولی در عوارض آن با والدین شریک باشد)

 

تعدادی از مواد حساسیت زای غیر فصلی در منزل شما هستند که مهمترین آنها مایت است.مایت نوعی موجود زنده ذره بینی است که در لابلای پرزهای پتو و قالی و رو تختی و سایر جاهای پرز دار منزل زندگی میکند . مایتها یکی از علل شایع سرفه های شبانه و آبریزش بینی مزمن کودکان هستند.(خصوصا در زمان خواب که بینی کودک به زمین و فرش و پتو تماس دارد.)جهت پیشگیری از این سرفه ها باید محل خواب کودک مکرر جارو برقی شود (حتی پتو و بالش و روتختی و فرش و موکت)و محل خواب ملافه داشته باشد .ملافه ها وسیع باشند تا در صورت غلطیدن کودک باز هم بینی با فرش در تماس نباشد.این ملافه ها بطور مکرر باآب داغ شسته شوند(مایتها در اب داغ از بین میروند).ترجیحا اتاق خواب سرامیک باشد بهتر از موکت است.گاهی والدین جهت جلو گیری از غلطیدن کودک اطراف محل خواب کودک را با پشتیهای قالیچه ای محصور میکنند که آنها هم بهتر است با ملافه پوشیده شوند.

—یکی دیگر از عواملی که سبب سرفه و آبریزش بینی مزمن میشود نگهداری حیوانات خانگی در منزل یا زندگی در مجاورت دامداری یا مرغداری است. قناری گربه خانگی موش هامستر سگ و کبوترسبب علایم آلرژی میشود.و گاهی پشم و پر حیوان هم سبب سرفه مزمن میشوند که نمونه بارز آن بالش پر است که باید استفاده نشود

—یکی از علل دیگر آلرژی در منزل وسایل و اسباب بازی های مورد استفاده کودک است بطور کلی اسباب بازی هایی که از پشم حیوانی درست شده اند مانند خرسهای پشمالو یا عروسکهای مو دار میتوانند سبب سرفه  و آبریزش بینی در کودک شوند و توصیه میشود که در موارد شدید استفاده نشوند و در مواردی که کودک علامتی ندارد تماس شبانه با این اسباب بازیها نداشته باشند(بعضی کودکان عروسکشان را شب کنار خودشان میخوابانند که تماس نزدیک با بینی کودک دارد و سبب سرفه شبانه میشود)

—از سایر علل آلرژن های خانه و محیط میتوان به این موارد اشاره کرد:دود اسفند.عطر .ادکلن.بوی رنگ. تینر . وایتکس. تیرک.سم سوسک.دود ماشین

-- در اتاق کودکانی که الرژی دارند بهتر است گلدان طبیعی نگزارید چون سبب الرژی میشود

¨ آلرژی های خوراکی:

هر ماده غذایی میتواند سبب حساسیت و آلرزی شود . و ذکر تمام موادی که باعث آلرژی میشوند ممکن نیست و ما در اینجا فقط موارد ی که شایعتر است را ذکر میکنیم .

—مواد غذایی مصنوعی مانند سوسیس .کالباس .تن ماهی .کنسرو جات. آبمیوه های صنعتی مانند رانی ساندیس یا هر عنوان دیگر .نوشابه های گاز دار .چیپس و پفک.دلستر. شکلات و شیرینی های کاکائویی. ادویه جات. بادام زمینی.(پسته و گردو کمتر آلرژی میدهند)بعض میوه ها مانند کیوی .خربزه(عده ای معتقدند بیشتر آلرژی مربوط به قسمت سطحی و زیر تخمه های خربزه است و با جدا کردن این قسمت نواحی زیرین خربزه که به پوسته نزدیک تر است کمتر آلرزی میدهد.)بعضی مرکبات مانند پرتقال و نارنگی(پرتقال و نارنگی های داخلی کمتر از انواع خارجی مصری و پاکستانی حساسیت میدهند).(لیموشیرین کمتر از پرتقال و نارنگی حساسیت میدهد).بستنی های میوه ای هم احتمال حساسیت و آلرژی دارند ولی .بستنی های ساده و وانیلی کمتر حساسیت میدهند. در مورد سایر میوه ها و مرکبات و گردو و پسته بهتر است در صورت مشاهده الرژی با پزشک مشورت شود

—نکته مهم دیگر که ذکر آن ضروری است مصرف بی رویه آنتی بیوتیک هاست (شربت های چرک خشک کن به اصطلاح عامیانه و آمپول های پنی سیلین)که در دراز مدت باعث تشدید آلرژی میشوند . همیشه آنتی بیوتیک ها به جا باید مصرف شوند . اغلب موارد مصرف سر پایی آنتی بیوتیک ها در سرماخوردگی های ساده است که هیچ فایده ای در درمان سرماخوردگی ندارد. البته ذکر این نکته ضروریست زمانی که به تشخیص پزشک آنتی بیوتیک لازم است مصرف آن ضروریست.
—یکی دیگر از موادی که آلرژی به آن خیلی شایع است شیر گاو (شیر پاستوریزه) است.خصوصا در کودکان زیر یک سال سبب حساسیت های پوستی  و بیماریهای گوارشی و اسهال مکرر و گاهی خونریزی گوارشی و سرفه های پیاپی میشود . حساسیت به شیر گاو آنقدر شیوع بالایی دارد که مصرف شیر گاو در زیر یک سال ممنوع مطلق است و در مواردی که حساسیت شدید باشد حتی مادر هم نباید شیر گاو مصرف کند(منظور مادری که کودک زیر یک سالش را با شیر خودش تغذیه میکند است)حساسیت به شیر گاو در سنین بالا تر بیشتر با دل درد های مزمن خودش را نشان میدهد.
نکته:در قدیم اغلب خوراکی ها را به دو دسته گرمی و سردی تقسیم میکردند و این تقسیم بندی یکی از اصول طب سنتی بود در حال حاضر هم این اصطلاح زیاد بکار میرود که فلان غذا گرم است و باعث علایم گرمی میشود و برعکس. اغلب علایم پوستی آلرژی را به غذاهای با طبیعت گرم نسبت میدادند.در اینجا ذکر این نکته ضروری است که این تقسیم بندی در ضایعات آلرژیک کاربرد ندارد . به عنوان مثال خرما در این تقسیم بندی گرم محسوب میشود ولی ما میبینیم آلرژی به خرما خیلی نا شایع است از طرفی شیر گاو سرد محسوب میشود ولی آلرژی پوستی به دنبال آن شیوع بالایی دارد .
        

 

علایم تنفسی آلرژی

—علایم تنفسی آلرژی گاهی بصورت فصلی است(ابتدای بهار به علت گرده افشانی گیاهان) و گاهی در کل سال که میتواند دایم و یا متناوب باشد . از نظر شدت هم گاهی خفیف است بصورت تک سرفه گاهگاهی و یا آبریزش بینی متناوب و گاهی با شدت زیاد و علایم حملات آسم بروز میکند.

—اغلب سرفه های آلرژیک که همراه آبریزش بینی هم میباشد با سرماخوردگی های ویروسی اشتباه گرفته میشود و گاهی به اشتباه تحت در مان با آنتی بیوتیک هم قرار میگیرد.

—در سرفه های آلرژیک ما هیچگاه تب نداریم و ترشح بینی هم شفاف است و ظاهر چرکی ندارد. ولی ذکر این نکته ضروریست که گاهی فرد آلرژی مزمن دارد ولی همزمان یک سرماخوردگی یا حتی سینوزیت و پنومونی(عفونت ریوی) روی آن سوار میشود که نیاز به در مان و گاهی آنتی بیوتیک دارد (با تجویز پزشک)و اینجا تناقضی با اصل کلی که مصرف آنتی بیوتیک باید به جا باشد .وجود ندارد.

—درمان این سرفه ها و آبریزش بینی آلرژیک در ابتدا پرهیز از عامل بوجود آو رنده است که موارد استنشاقی و خوراکی آن ذکر شد.(توصیه های ذکر شده قبل مانند ماسک زدن در فصل بهار و عدم تماس با دود سیگار و ملافه روی پتو و فرش و غذاهای ذکر شده در صفحه قبل)

در مرحله بعد از پرهیز از عوامل تشدید کننده .دارو ها هستند که جهت آلرژی دارو های مختلفی بکار میروند.و اسپری های مختلف دهانی و بینی جزئی از درمان هستند که در صفحه بعد توضیح داده میشود.

—لوزه های بزرگ هم جزئی از علایم تنفسی آلرژی محسوب میشوند و تمام مواردی که سبب افزایش حساسیت ها ذکر شد ( خوراکی و استنشاقی) در افزایش بزرگی لوزه ها موثرند.در گذشته درمان لوزه بزرگ همیشه معادل جراحی لوزه بود ولی الان دیدگاه به بزرگی لوزه ها عوض شده و اغلب توصیه به درمان آلرژی جهت کنترل علائم لوزه بزرگ میشود.البته ذکر این نکته ضروریست که گاهی طبق نظر پزشک لازم است که لوزه های بزرگ همان ابتدا جراحی شوند .ولی اغلب با درمان آلرژی و پرهیز های ذکر شده لوزه بزرگ بتدریج کوچک میشود.

—یکی دیگر از علایم تنفسی آلرژی رینیت آلرژیک است که با آبریزش و گرفتگی مداوم بینی ظاهر میشود که با دارو های خوراکی و اسپری بینی و پرهیز از عوامل بوجود آورنده درمان میشود.

—هر کودکی که آلرژی دارد میتواند گاهی دچار آسم های خفیف و حتی شدید هم بشود که در صورت نیاز باید درمان شود.

——نکته مهم:تغذیه انحصاری با شیر مادر در زیر شش ماهگی و سپس تغذیه متناسب با سن کودک در شش ماهگی تا یک سالگی و رعایت محدودیتهای غذایی زیر یک سال سبب کاهش چشمگیر آلرژی در سنین بالاتر میشود.

¨ اسپری های دهانی و بینی

—اسپری جزء داروهایی است که بطور شایع در حساسیت ها بکار میرود . اسپری بینی بطور شایع در الرژی های بینی و لوزه سوم بزرگ بکار میرود و اسپری دهانی در سرفه های آلرژیک بیشتر بکار میرود اسپری با توجه به اینکه دارو را با حداقل مقدار ممکن به محل اصلی مورد نیاز (ریه ها)میرسد و عوارض دارویی روی سایر دستگاههای بدن حداقل ممکن است . از داروهایی خوراکی مشابه ارجح تر است. ( به عنوان مثال شربت سالبوتامول خوراکی عوارض بیشتری از اسپری سالبوتامول دارد)

 

 

¨ باورهای اشتباه در مورد اسپری-بعضی از خانواده ها از اسپری ترس دارند و مصرف اسپری را معادل آسم شدید در کودک میدانند در صورتی که اسپری خیلی اوقات در آلرژی های خفیف و بطور مقطعی بکار میرود و همانطور که گفته شد عوارض خیلی کمتری از داروهای خوراکی مشابه دارد — باور اشتباه دیگری که خانواده ها دارند اینست که فکر میکنند مصرف اسپری اعتیاد یا عادت کردن به اسپری را به دنبال دارد و این هم کاملا باور اشتباهی است و این روند مزمن بیماری است که سبب مصرف مزمن اسپری میشود نه عادت کردن به خود اسپری—باور اشتباه دیگر خانواده ها ترس از عوارض دارویی است که مجدد تاکید میشود از داروهای مشابه خوراکی عوارض کمتری دارد.—بعضی از خانواده ها هم مصرف اسپری را به علت اینکه فکر میکنند به معنای بیماری مزمن و صعب العلاج کودک است از مصرف ان خود داری میکنند و فکر میکنند در خانواده و فامیل کودک در مراحل بعدی زندگی به عنوان یک فرد همیشه بیمار دچار مشکل خواهد شد(خصوصا در دختر بچه ها) نکته ای که به این خانواده ها تاکید میشود اینست که سلامت فعلی کودک خود را به خاطر حرف و تصور دیگران به خطر نیندازند .

¨ دم یار یا آسم یار

اسپری دهانی به هیچ وجه نباید مستقیما داخل دهان مصرف شود چون هم عوارض تشدید میشود و هم اثر درمانی کاهش میابد.

-دم یار وسیله ای است که بین دهان و اسپری قرار میگیرد و و دارای یک مخزن است که که از یک طرف منفذی دارد که اسپری درون آن زده میشود و طرف دیگر آن هم وارد دهان بیمار میشود و بیمار در آن تنفس میکند. (در کودکان زیر 5 سال باید سمت دهان همراه ماسک باشد که انواع مخصوص کودک ماسک همراه آن دارد)

—قبل از مصرف اسپری و دم یار باید ترس کودک را از اسپری بر طرف کرد بازی کردن و زدن اسپری برای عروسک و سایر والدین سبب از بین رفتن ترس کودک از اسپری میشود .

-اسپری در کودک کمتر از 5 سال باید با دم یار ماسک دار استفاده شود(دم یار های مخصوص اطفال ماسک به همراه دارد)

-اگر کودک حین درمان گریه کند باز هم اگر ماسک و دمیار به صورت کودک چسبیده باشد .دارو به ریه ها میرسد.

¨ —طرز استفاده از اسپری:

-ابتدا در صورتی که اسپری تازه خریداری نشده از اینکه خالی نیست اطمینان کنید.(صدا کردن اسپری موقع فشردن اسپری نشانه کافی نیست و باید باید خروج فشرده دارو از آن هم دیده شود)

—دریچه پلاستیکی روی اسپری برداشته شود و سپس اسپری را به خوبی تکان دهید و دهانه اسپری  را درون منفذ دمیار وارد کنید و سمت ماسک دار را روی دهان کودک قرار دهید .سپس کپسول اسپری را فشار دهید و اجازه دهید ماسک حدود ده ثانیه رو دهان و بینی کودک باشد یا سه دم و باز دم عمیق کودک درون ماسک و دم یار بکشد.

—دم یار را میتوان با آب شست ولی نباید با دستمال خشک شود(الکتریسیته ساکن ایجاد شده حاصل از تماس دستمال سبب جذب دارو به دیواره دمیار و عدم رسیدن دارو به ریه های کودک میشود)

 

 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

       نظرات
شنبه 4 آبان 1392
مرتضی عبدالهی
شنبه 22 دی 1397 03:36 ب.ظ
взять кредит в интернете
онлайн кредиты на карточку
получить кредит на карту онлайн
онлайн кредит в украине
кредит онлайн круглосуточно
یکشنبه 25 آذر 1397 10:51 ب.ظ
با سلام خدمت شما دخترم شش سالش هست وقتی از خواب بیدار میشه ووقتی سروش میشه سرفه میکنه اسپری سالبوتامول دکتر داده استفاده کنم بت عوارض داره؟
یکشنبه 25 آذر 1397 03:41 ب.ظ
سلام.کودک من یه سال و دو ماهش .حدود یک ماهه که سرفه خشک و ابریزش بینی داره البته این وسط چند روز از بینی اش خلط میومد بیرون و بهتر شده بود ولی بعد دوباره سرفه های شدید شده سینه اش خس خس میکنه. دکتر بردیم گفت حساسیت هست دارو نمیخوره. همیار کودک داده
چشا اب میاد از بس سرفه میکنه دیگه واقعا خسته شدم دلم براش میسوزد دکتر گفت تا ۶ سالگی احتمال داره همینطور بشه خیلی مراقب باشید و ایا این اسپری عوارض نداره .چکار کنیم واقعا کلافه شدیم .ایا این به معنی اسم هست دکتر معاینه کرد گفت برونشیته ایا درسته
سه شنبه 24 مهر 1397 11:24 ب.ظ
My spouse and I stumbled over here coming from a different web address and thought I might check
things out. I like what I see so now i'm following you.
Look forward to looking into your web page for a second time.
سه شنبه 15 خرداد 1397 02:54 ب.ظ
разница между фитнес резинками
посоветуйте хорошую резинку для фитнеса
латексні фітнес резинки
zeliard резинки для фитнеса
купить фитнес резинки в харькове
заказать фитнес резинки одесса
سه شنبه 25 اردیبهشت 1397 10:52 ق.ظ
با سلام و خسته نباشید.
شرمنده مزاحم اوقات شریف شدم.
کوچولوی ما الان تو دو ماه رو تمام کرده. آمپول دو ماهگی رو که به کوچلو تزریق کردن کودک هر موقع شیر میخورد شسیر رو برمیگردون و دائم گریه میکرد. بردیمش دکتر دکتر سه دو اسپر و یک دارو تجویز کرد اما روی هر سه دارو نوشته از سنین بالاتر باید استفاده بشه دارو ها هم میشه.اسپری سالبوتامل...اسپری فلوتیزوکس و zimexir .میشه راهنمایی فرماید این دارو رو میشه به نوزاد داد یا خیر وقتی توضیحات رو خوندم به نوزاد ندادم.
ممنون میشم راهنمایی فرمایید
سه شنبه 25 اردیبهشت 1397 10:32 ق.ظ
با سلام و خسته نباشید.
شرمنده مزاحم اوقات شریف شدم.
کوچولوی ما الان تو دو ماه رو تمام کرده. آمپول دو ماهگی رو که به کوچلو تزریق کردن کودک هر موقع شیر میخورد شسیر رو برمیگردون و دائم گریه میکرد. بردیمش دکتر دکتر سه دو اسپر و یک دارو تجویز کرد اما روی هر سه دارو نوشته از سنین بالاتر باید استفاده بشه دارو ها هم میشه.اسپری سالبوتامل...اسپری فلوتیزوکس و zimexir .میشه راهنمایی فرماید این دارو رو میشه به نوزاد داد یا خیر وقتی توضیحات رو خوندم به نوزاد ندادم.
ممنون میشم راهنمایی فرمایید
جمعه 21 اردیبهشت 1397 04:16 ب.ظ
быстро займы онлайн круглосуточно
кредит онлайн 24 часа
кредити онлайн на карту
кредит круглосуточно
компаньон финанс киев
де вигідно взяти кредит готівкою
взять кредит онлайн на банковскую карту
شنبه 11 فروردین 1397 01:19 ق.ظ
سلام بچه من 2 ماه ونیمش الان حدود یک هفته هست که همش سرفه میکنه که با سرفه خلط و شیر میریزه بعضی اینقدر سرفه میکن هیچی نمیریزه کل کلش قرمز میشه دکتر اسپره سروفلو 50 داد ولی بعد یک هفته خوب نشده
سه شنبه 22 اسفند 1396 02:33 ب.ظ
سلام دخترم 25 روزش هست وحدود 6 روزه بردمش دکتر میه ریه اش عفونت کرده و سرما خورده یه شربت با قرص دادکه 1/2 قرص و در روز بهش میدم خوب نشده یکی دیکه از دکترا که دیروز بردم شربت سالبوتامول داده میخواستم بپرسم چیکار باید بکنم . ممنون از شما
جمعه 4 اسفند 1396 04:32 ق.ظ
با محتوای havin تا به حال شما تا به حال هر گونه اجرا شود
مسائل مربوط به پلاگین یا نقض کپی رایت؟ سایت من یک است
بسیاری از محتوای منحصر به فرد من خودم یا خودم یا برونسپاری نوشتم اما این
به نظر می رسد بسیاری از آن ظاهر آن را در سراسر اینترنت بدون مجوز من است. آیا تو
هر راه حل برای کمک به کاهش محتوای بودن را می دانید
به سرقت رفته؟ من قطعا از آن قدردانی میکنم
جمعه 17 آذر 1396 10:27 ب.ظ
I enjoy what you guys are up too. Such clever work and reporting!
Keep up the very good works guys I've included you guys to my own blogroll.
چهارشنبه 24 آبان 1396 12:34 ب.ظ
سلام و خسته نباشید.پسرم 6ماهشه مدتیه که گاهی سرفه میکنه و سرفه هاش خروسکیه،توی عمل دم صدای خس خس از گلوش میاد مثل کسی که مجرای تنفسیش تنگ باشه، گاهی عطسه هم میکنه صدای خروسک میده، گریه که میکنه بعدش صداش میگیره، متخصص آلرژی بردمش اسپری سالبوتامول با شربت زادیتن داده ولی هنوز داروهاشو شروع نکردم، خواستم نظر شما رو هم بدونم که آیا پسرم آلرژی داره؟ داروهاشو بهش بدم یا نه؟ آیا با این داروها خوب میشه؟
دوشنبه 8 آبان 1396 11:06 ب.ظ
من مطمئن نیستم که شما اطلاعات خود را دریافت می کنید، اما موضوع خوب است.

من نیاز به صرف وقت در حال مطالعه بیشتر و یا بدانند بیشتر.
با تشکر از اطلاعات با شکوه، این اطلاعات را برای ماموریت من جستجو کردم.
دوشنبه 8 آبان 1396 07:53 ب.ظ
سلام، من تمایل دارم برای به دست آوردن آخرین نسخه این وب سایت مشترک شوید
به روز رسانی، بنابراین کجا می توانم آن را انجام دهم لطفا کمک کنید.
دوشنبه 8 آبان 1396 02:56 ب.ظ
That is a really good tip particularly to those new to the blogosphere.
Brief but very accurate info… Thank you for
sharing this one. A must read post!
یکشنبه 30 مهر 1396 12:55 ق.ظ
سلام! این نوع از موضوع نیست، اما من نیاز به مشاوره دارم
از وبلاگ ایجاد شده. آیا آن را بسیار سخت است برای تنظیم وبلاگ خود را؟
من بسیار techincal نیست، اما من می توانم چیزهای بسیار سریع شکل بگیرد.

من فکر میکنم در مورد ساختن خودم فکر میکنم، اما مطمئن نیستم کجا شروع کنم. آیا داری
هر گونه راهنمایی یا پیشنهاد؟ قدردانی آن
شنبه 15 مهر 1396 02:45 ب.ظ
سلام عزیزم، آیا شما واقعا به طور منظم از این سایت بازدید می کنید، اگر چنین است پس شما خواهد شد
بدون شک دانش خوبی به دست آورد.
سه شنبه 10 مرداد 1396 08:37 ب.ظ
I don't know if it's just me or if everyone else
encountering problems with your website. It seems like some
of the text in your content are running off the screen. Can someone else please provide feedback and let me know
if this is happening to them as well? This could be a problem with my browser because I've
had this happen before. Many thanks
چهارشنبه 4 مرداد 1396 08:55 ق.ظ
سلام پسرم پس از هر سرماخوردگی دچار سرفه هی طولانی مدت وشدید میگردد ایا مستعد اسم است ؟
یکشنبه 4 تیر 1396 09:15 ب.ظ
قلب از خود نوشتن در حالی که ظاهر شدن دلنشین در
آیا نه کار خوب با من پس از برخی از زمان.
جایی در سراسر جملات شما موفق به من مؤمن اما
تنها برای بسیار در حالی که کوتاه.
من با این حال کردم مشکل خود را با جهش
در منطق و یک خواهد را سادگی
به کمک پر کسانی که معافیت.
که شما که می توانید انجام من را بدون شک بود تحت تاثیر قرار داد.
چهارشنبه 31 خرداد 1396 10:18 ق.ظ
سلام و خسته نباشید نوزاد من هشت ماهه است دکتر به خاطر آلرژی کتوتیفن داده می گویند مصرف کتوتیفن دچار حالت عصبی و بی خوابی و پیش فعالی می شود میخوام بدونم این دارو را ادامه بدهم یا قطعش کنم . خیل ینگرانم لطفا راهنماییم کنید .
چهارشنبه 3 خرداد 1396 11:31 ق.ظ
با سلام
آیا گریه های شبانه و جیغ های بلند وآروم نشدن بچه ی 22ماهه بدلیل استفاده از اسپری سالبوتامول میتونه باشه؟
چهارشنبه 3 خرداد 1396 11:30 ق.ظ
با سلام و خسته نباشید
اهورای من 18 ماهه اس بخاطر سرماخوردگی و سرفه های شدید دکتر آزیترو و اسپری سالبوتامول تجویز کرده
ولی از وقتی استفاده میکنم سبا خیلی بیقراری میکنه و با گریه های بلند و جیغ از خواب بیدار میشه و اروم نمیشه تا همه ی چراغای خونه رو روشن کنم.
بنظر شما عوارﺽ دارو میتونه باش؟
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 01:57 ب.ظ
سلام . من پسر 1.5 ساله ای دارم که یکهفته ایه دچار سرماخوردگی شدیدی شده وقتی با پزشکش تماس گرفتم گفت شربت سرماخوردگی کودکان استفاده کنم اما بعد از 4 روز سرفه های شدید و خس خس سینه شدیدیداشت که شبها از شدت سرفه بیدار میشد و گریه می کرد مجددا به پزشکش مراجعه کردم که نظرشون این بود که مستعد آسم هستن و اسپری سامبوتال و زادیتن تجویز کردن ، می خوام بدونم که تجویز صحیحی بوده و این به چه معناست تا چه زمانی کودکم با این مشکل روبروست واینکه این مصرف می بایست دائمی باشد ؟ قابل ذکر است بگم پسرم آلرژی به لبنیات گاوی هم دارد که نظر دکترشون این بود که این هم می تواند دلیلی باشد. سپاسگذارم
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 10:09 ق.ظ
Hi, i think that i saw you visited my web site so i came to “return the favor”.I'm attempting to find things
to enhance my website!I suppose its ok to use a few of your ideas!!
یکشنبه 27 فروردین 1396 07:24 ب.ظ
سلام و خسته نباشید ...من یکساله که همش سرفه میکنم ولی مدام نیست هردوروز یباره ....دکتربه من شربت سالبوتامول داده آیا واسه تسکین سرفه میباشید ضدسرفه یا ضدحساسیته؟؟
جمعه 25 فروردین 1396 12:41 ب.ظ
I'm extremely impressed with your writing skills as well as with the layout on your blog.
Is this a paid theme or did you modify it yourself?

Either way keep up the excellent quality writing,
it is rare to see a nice blog like this one today.
یکشنبه 20 فروردین 1396 07:16 ب.ظ
باسلام من پسرم ۴ماهشه مشکل برگشت ادرار داره و روز اول که ب دنیا اومد ب خاطر بالا اوردنش شلنگ اکسیژن ب داخل گلو و بینیش رد کردن پسرم هر شب شربت سفالکسین میخوره سینش خیلی صدا میده بردم دکتر گفت هوا داخل ریه هاشه اسپری سروفلو۱۲۵و ونتالکس سالباتامول داد ولی تاثیری نداشت خاستم ازتون کمک بگیرم ممنون
یکشنبه 20 فروردین 1396 12:27 ق.ظ
با سلام نوزاد پنج ماهه ای دارم که سرما خورده و سرفه های خشکی دارددکتر شربت سیتریزن با دکستورمتورفان تجویز نمودند که بعد از دو روز مصرف متوجه شدم هنگام شیر خوردن دولت بدنش شروع به لرزیدن کرد بنظر شما این تشنج است واینکه به مصرف ادامه بدهم یا خیر؟ممنون
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30